Evropský sbor solidarity

Dobrovolnické projekty

Hodina H působí jako hostitelská a vysílající organizace dobrovolnických projektů Evropského sboru solidarity (https://europa.eu/youth/solidarity_cs a https://www.dzs.cz/program/evropsky-sbor-solidarity).


Hostitelský projekt, kdy Hodina H do své činnosti zapojuje zahraniční dobrovolníky, se nazývá "Czech Imprint" a je spolufinancován Evropskou unií. Mladí lidé jsou zapojeni do činností a aktivit Hodiny H, rozvíjí se, získávají zkušenosti, aktivně přispívají a podílí se na dění v Hodině H. Na dobu 10-12 měsíců se stávají členy týmu Hodiny H.
Dobrovolníci se podílí na aktivitách pro děti, mládež, dospělé i seniory, akcích pro veřejnost, vzdělávacích a volnočasových aktivitách a informační podpoře cílových skupin. V rámci síťování a a propojování formálního a neformálního vzdělávání spolupracují se školkami a školami v Kraji Vysočina, kde sdílí své kultury, zpestřují dětem a mladých lidem poznání a učení o neformálně vzdělávací aktivity, které jsou často motivací k novému pohledu na osobní rozvoj.

Zkušenosti a zážitky dobrovolníků z jejich života během dobrovolnického projektu Czech Imprint můžete sledovat na Facebookové stránce Zahraniční dobrovolníci na Vysočině. Právě teď hostíme tyto dobrovolníky: Andreia z Portugalska, Klara z Polska, Zoei z Francie, Felix ze Španělska, Nuno z Portugalska, Sam z Francie.

Zároveň na Evropský sbor solidarity vysíláme mladé lidi mezi 18 a 30 lety z Česka do zahraničí. Stačí si vybrat činnost, která by Vás bavila, zemi, do které chcete jet a na všem ostatním se domluvíme. Je to skvělá příležitost vycestovat, vyzkoušet si nějakou činnost díky dobrovolnictví a také poznat sebe sama. Zajímá Vás to? Tak nám určitě napište! —> Kontakty —> Iva Maciá

Napište nám, s čím Vám můžeme poradit. Pokud chcete získávat aktuální informace a nabídky projektů nejen Evropského sboru solidarity, můžeme Vás zařadit do mailingové databáze. Ozvěte se! —> Kontakty

Spolufinancováno Evropskou unií.

  • C:\fakepath\Photo 08.11.18 11 44 12 (1)
  • C:\fakepath\Photo 08.11.18 11 44 12 (2)
  • C:\fakepath\Photo 08.11.18 11 44 12 (3)
  • C:\fakepath\hodinah insidetheweb3

Hodina H nabízí příležitosti dětem, mladým lidem, rodičům i seniorům.

Hodina HHrnčířská 111,
393 01 Pelhřimov

mapa Hodina H