Knihobudky

Jde vlastně o malou veřejnou knihovnu, přináší momentální užitek a rozvoj čtenářské gramotnosti všech generací v Pelhřimově.

Byla jednou jedna budka, ale nebyla to obyčejná budka, byla to knihobudka
Jde vlastně o malou veřejnou knihovnu, přináší momentální užitek a rozvoj čtenářské gramotnosti všech generací v Pelhřimově. Půjčte si knihu, vezměte, vraťte, nechte si ji nebo nějakou vložte. Iniciativa nejen Hodiny H. A v Pelhřimově pro Pelhřimáky i návštěvníky města „vyrostly“ hned čtyři knihobudky.
Bylo nebylo… Byla jednou jedna Hodina H, která dělá všechno možné pro velké lidi i malé lidičky v Pelhřimově, v ČR i ve světě, mimo jiné podporuje nápady mladých lidí a jedním z nich byla i knihobudka. Hodina H se nápadu chopila a oslovila ke spolupráci SPŠ a SOU Pelhřimov. Zástupci SPŠ a SOU Pelhřimov se nadchli pro projekt od začátku a to s neutuchájící pílí a elánem. Studenti oboru operátor dřevařské a nábytkářské výroby, truhlář a zámečník vytvořili za vedení pana Straky a s podporou pana Třísky krásné, užitečné a bezpečné budky pro knížky pro pelhřimovskou veřejnost. Všichni společně udělali rozpočet, měřili, navrhovali rozměry a materiály a nakonec knihobudky spatřily světlo světa. Do spolupráce se přidalo i Knihkupectví U Vrány pro zajištění řádného knižního partnera. Hodina H také oslovila Město Pelhřimov ke spolupráci pro možné umístění knihobudek.

  • C:\fakepath\start
  • C:\fakepath\hodinah knihobudky6
  • C:\fakepath\hodinah knihobudky8
  • C:\fakepath\hodinah knihobudky7

Hodina H nabízí příležitosti dětem, mladým lidem, rodičům i seniorům.

Hodina HHrnčířská 111,
393 01 Pelhřimov

mapa Hodina H