Piano na ulici

Na mapě iniciativy „Piána na ulici“ se objeví nová tečka – Pelhřimov! I v Pelhřimově máte nyní možnost zahrát si na piano na ulici! Pelhřimovské piano pro vás připravila Hodina H.

Piano najdete na pelhřimovském Masarykově náměstí před obchodem Káva čaj Pelhřimov a na ulici bude v Pelhřimově do konce září. Věříme ovšem, že po se to stane tradicí. V létě roku 2017 bylo piano na ulici poprvé před Boutiquem Piccolo Pelhřimov a zimu prospalu v Kavárně Ateliér Pelhřimov.

Jak celá iniciativa vznikla? První piáno se na ulici dostalo během sousedské slavnosti v Krymské ulici. Před Cafe V lese ho spolu s pár křesly umístil zakladatel spolku Ondřej Kobza, aby tak dokreslil příjemnou atmosféru dne, kdy ulice patří lidem a ne autům. V létě 2013 se Ondřej rozhodl nápad rozšířit. Po chvíli jednání s úřady se piána objevila na pěti místech v Praze a zaujala nejen kolemjdoucí ale i média. Téměř okamžitě se na nás začali obracet zájemci z dalších měst, kterým jsme pomohli získat a instalovat vlastní nástroje. Dnes veřejná piana najdete na více než 50 místech po celé republice. Podívejte se do mapy, kde ve svém okolí najdete nejbližší nástroj. A nově i Pelhřimov!

Více informací najdete na www.piananaulici.cz.

  • C:\fakepath\hodinah pianonaulici

Hodina H nabízí příležitosti dětem, mladým lidem, rodičům i seniorům.

Hodina HHrnčířská 111,
393 01 Pelhřimov

mapa Hodina H