Piano na ulici

Na mapě iniciativy „Piána na ulici“ se objeví nová tečka – Pelhřimov! I v Pelhřimově máte nyní možnost zahrát si na piano na ulici! Pelhřimovské piano pro vás připravila Hodina H.

Piano na ulici během léta 2018 najdete na pelhřimovském Masarykově náměstí před obchodem Káva čaj Pelhřimov a na ulici bude v Pelhřimově do konce září. Věříme ovšem, že se to stane tradicí. V létě roku 2017 bylo piano na ulici v Pelhřimově poprvé před Boutiquem Piccolo a zimu prospalo v Kavárně Ateliér Pelhřimov.

Jak celá iniciativa vznikla? První piáno se na ulici dostalo během sousedské slavnosti v Krymské ulici. Před Cafe V lese ho spolu s pár křesly umístil zakladatel spolku Ondřej Kobza, aby tak dokreslil příjemnou atmosféru dne, kdy ulice patří lidem a ne autům. V létě 2013 se Ondřej rozhodl nápad rozšířit. Po chvíli jednání s úřady se piána objevila na pěti místech v Praze a zaujala nejen kolemjdoucí ale i média. Téměř okamžitě se na nás začali obracet zájemci z dalších měst, kterým jsme pomohli získat a instalovat vlastní nástroje. Dnes veřejná piana najdete na více než 50 místech po celé republice. Podívejte se do mapy, kde ve svém okolí najdete nejbližší nástroj. A nově i Pelhřimov!

Více informací najdete na www.piananaulici.cz.

  • C:\fakepath\hodinah pianonaulici
  • C:\fakepath\hodinah pianovpejru2
  • C:\fakepath\hodinah pianovpejru3
  • C:\fakepath\hodinah pianovpejru4

Hodina H nabízí příležitosti dětem, mladým lidem, rodičům i seniorům.

Hodina HHrnčířská 111,
393 01 Pelhřimov

mapa Hodina H