Živá knihovna v Pacově

Živá knihovna plná zajímavých životních příběhů a prostoru pro povídání si lidmi, kteří jsou ochotni otevřeně si povídat o svém životním údělu v Pacově v rámci Festivalu Pacovský poledník.

Projekt Živá knihovna v Pacově byl podpořen v rámci programu Malé granty - akce pro veřejnost, jehož vyhlašovatelem je KOUS Vysočina.
Myšlenkou projektu je podpora boje proti předsudkům vůči různým lidem s různými profesemi, národnostmi, názory, životními příběhy a osudy. Umožnění místním lidem setkat s s lidmi, kteří mají různé osudy, netradiční životní cesty, otevřít jim zorné pole, poskytnout novou a jinou perspektivu na život, ukázat, že i jiní lidé jsou „normální“, jaké to je například bojovat s nějakou nálepkou, diagnózou a podobně. Pro tuto cestu jsme zvolili metodu „živé knihovny“, která se nám moc líbí a určitě je skvělým nástrojem pro boj proti předsudkům a nového vnímání osob, životů, osudů. Zároveň chceme zpestřit nabídku akcí v regionu a nabídnou nový typ akce v Pacově o něco nového, užitečného, zajímavého. V rámci projektu jsme realizovali „Živou knihovnu v Pacově" v létě 2018. Živá knihovna čítala 8 osob, kteří byli k dispozici dopoledne od 10 do 14 hodin. Jednotlivé „živé knihy“ měli různé osobní příběhy, profese, diagnózy, životy, nálepky. Živá knihovna byla přístupná veřejnosti zdarma, kdy jednotlivé „živé knihy“ byly rozmístěny v parku v Pacově a lidé mohli přijít a popovídat si s nimi na 30 až 45 min. Celá akce byla realizována za využití metody „živé knihovny“. Chceme umožnit lidem rozhovor s lidmi, se kterými se běžně nesetkají a představit jim, že „jiné“ neznamená „špatné“.

  • C:\fakepath\29179911937 16bc5af36d o
  • C:\fakepath\42308437990 88ba8b0152 o
  • C:\fakepath\42308438360 5b4c2a0564 o
  • C:\fakepath\naucne cedule support

Hodina H nabízí příležitosti dětem, mladým lidem, rodičům i seniorům.

Hodina HHrnčířská 111,
393 01 Pelhřimov

mapa Hodina H